Orhangazi Otokros Yarışları 12-13 Mayıs’ta

Bursa Otomobil Sporları Kulübü BOSSEK, Mahalli Otokros Yarışlarını 12-13 Mayıs tarihlerinde Orhangazi’de gerçekleştirecek. Orhangazi Belediyesi katkılarıyla, Bursa’da düzenlenecek olan organizasyon, İznik Gölü kenarında yer alan Gölkenarı Spor Tesisleri otokros parkurunda tekli çıkış formatında koşulacak.

Bu yıl değişen kurallar çerçevesinde; yıl içinde en az üç mahalli otokros yarışına katılan ve kategorilerinde ilk 5’e giren sürücüler, TOSFED tarafından düzenlenecek Türkiye Rallikros Şampiyonası finaline katılma hakkı elde edecekler. Çoklu çıkış formatında yapılacak final yarışında kategorilerinde en yüksek puana sahip olan sürücüler ise, kategorilerinde Türkiye Rallikros Şampiyonluklarını kazanacaklar. Bu nedenle Orhangazi’de gerçekleştirilecek olan yarışlar ayrı bir önem kazanıyor…

Kayıtları 30 Nisan Pazartesi günü açılacak olan organizasyonun kayıtları 07 Mayıs günü kapanacak. 12 Mayıs Cumartesi günü 09:30-10:00 arası yapılacak idari ve teknik kontrol ile başlayacak hafta sonunda; Cumartesi günü 1. yarış ile, 2. yarışın sıralama turları, 13 Mayıs Pazar günü de saat 09:45′ten itibaren 2.yarış ile 3. yarış gerçekleştirilecek. Saat 17:00′deki ödül töreni ile son bulacak yarışlara, Bursa haricinde İstanbul bölgesinden de katılım bekleniyor.

YARIŞMA PROGRAMI

KAYIT LİSTESİ

Written by